Blog

Spotkania świadomych blogerek – III edycja

Równo miesiąc temu miałam okazję wziąć udział w trzeciej edycji Spotkania Świadomych Blogerek, które odbywało się w Bydgoszczy. Była to moja kolejna edycja, ponieważ miałam ogromną przyjemność uczestniczyć w Spotkaniu w 2017 roku. Wartości i misja, jakie przyświecają organizatorce Spotkań Świadomych Blogerek są mi niezwykle bliskie. Stąd też moja decyzja, że jeśli tylko będę mogła zamierzam brać udział i wspierać kolejne edycje.

Bydgoszcz przywitała mnie, jak większość dużych miast, sporymi problemami z zaparkowaniem. Zawsze obiecuję sobie, że pojadę na kolejne spotkanie lub event pociągiem. Cóż wychodzi  mi to, jak zwykle. W tym roku nie mogłam skorzystać z transportu PKP, ponieważ musiałam tego samego dnia zdążyć dojechać na bal andrzejkowy. Niemniej po pół godzinnym krążeniu po centrum udało mi się zaparkować na płatnym parkingu i dotrzeć na spotkanie przed rozpoczęciem prelekcji – czyli powiedzmy, że na czas.

Spotkanie odbywało się w pięknej i bardzo stylowej Villi Secesja w Bydgoszczy. Sala konferencyjna była niestety mało przestronna i z ostatniego stolika prelegenci nie byli zbyt dobrze widoczni. Do tego stoliki czteroosobowe nie sprzyjały nawiązywaniu nowych znajomości poza tym stolikiem. Jest to całkowicie moja subiektywna ocena, która bierze się z poprzedniej edycji spotkania. Wracając do samego lokalu, będę się powtarzać, był piękny i stylowy, a łazienka robiła efekt WOW! Zostaliśmy uraczeni pysznym posiłkiem oraz deserami, a obsługa była bardzo miła i profesjonalna. Lokal moim zdaniem był bardzo przyjemnym i stylowym miejscem.

Spotkanie świadomych blogerek zorganizowała Izabela Kornet, którą miałam przyjemność poznać już dawno temu, podczas spotkania w Olsztynie. Iza jest osobą bardzo inspirującą, silną, poukładaną, znającą swoje wartości i świadomą. Jak zwykle spotkaniu przyświecał szczytny cel, tym razem było to wsparcie fundacji Mali Wojownicy, w który Iza jest szczególnie zaangażowana, jako mama małej Calineczki. Tym samym pokazała niezwykłą siłę i organizację, ponieważ zdołała przygotować spotkanie blogerek będąc pracującą mamą małego dziecka, które (co często można zauważyć w socjalach Izy) potrzebuje wielu wizyt lekarskich i nie tylko, aby rozwijać się jak najlepiej. Mam ogromny szacunek do niej, że zdecydowała się na kolejna edycję spotkania i dała radę zorganizować to spotkanie w tak dobrym stylu.

Prelegentami spotkania były:

1. Katarzyna Dolak-Mazurek: http://milosneprawojazdy.pl  (i partner jednocześnie)
2. Agnieszka Sowa-Wlazły: www.sleepyowl.eu (i partner jednocześnie)
3. Agnieszka Świtała: https://www.instagram.com/so_fa_art/ (i partner jednocześnie)
4. Katarzyna Bednarska: https://malcollection.pl (i partner jednocześnie)
5. Marta Majszyk-Świątek: http://martamajszyk.pl
6. Weronika Flis: http://www.moyemu.com (i partner jednocześnie)

Spotkanie rozpoczęło się wystąpieniem przedsiębiorczych kobiet, które opowiadały o tym, jak można i że trzeba się wspierać. Idea współpracy między nimi jest bardzo ciekawa i fajna, robią wspólne sesje zdjęciowe, wspierają się dając sobie wskazówki oraz konstruktywną krytykę. Osobiście uważam, że wspieranie się w biznesie jest bardzo ważne, ale nadal niezbyt popularne. Na szczęście na swojej zawodowej drodze mam możliwość spotykania wielu wspierających kobiet (i mężczyzn), a i sama mogę takie wsparcie dawać, jako wirtualna asystentka.
Następną prelekcję wygłosiła Marta, która jest kosmetologiem i technologiem produkcji kosmetyków. Przyznam, że początkowo nie spodobało mi się stwierdzenie Marty o kosmetykach naturalnych, ponieważ jestem fanką takowych. Mydła ręcznie robione, szampony w kostkach czy zwyczajnie kosmetyki Babci Agafii kupowane w sklepie zielarskim, zajmują sporą część moich kosmetyków. Oczywiście staram się wybierać to co najlepsze, nie krzyczę, że kosmetyki są złe, bo mają w sobie konserwant, ale uważam, że i tak warto zastanowić się czym się myjemy i smarujemy. Zauważyłam, że w pewnym sensie wiele zależy od spojrzenia na nazwę naturalne, czy chodzi o to, że kosmetyk zawiera wyciągi naturalne czy nie  ma w sobie konserwantów, sls, parabenów i innych składników okrzykniętych tymi złymi. Prelekcja Marty dała mi spojrzenie trochę z drugiej strony, jednak nadal utrzymuję swoje stanowisko, że wolę to co bliżej natury. Zwyczajnie przekonałam się, że pewne kosmetyki i rozwiązania są dla mnie dużo lepsze, np. zamiast balsamu używam olejków (migdałowego, kokosowego, arganowego czy gotowych mieszanek olejków) zawsze na mokrą i ciepłą skórę po prysznicu. Dzięki Marcie będę zwracać uwagę na sposób aplikacji kosmetyków i na skład, w szczególności tych kosmetyków, które nazywane są naturalnymi.
Kolejną prelekcję poprowadziła Weronika, która podarowała uczestniczkom śliczne plakaty. Mówiła ona o wizualizacji biznesu i tego, jak jest to istotne w szczególności w biznesie online. Odniosła się też do blogów i dała kilka wskazówek, które zamierzam wykorzystać. Weronika także wygrała licytację moich świec sojowych, dziękuję!
Na koniec spotkania odbyła się licytacja fantów przekazanych przez partnerów spotkania, do których również w tym roku należała i moja skromna osoba. Osobiście nie mogłam zostać na licytacji odbywającej się podczas spotkania, dlatego brałam udział w licytacji online, która miała miejsce na grupie spotkania. Dzięki temu biblioteczka moich dzieci powiększyła się o książkę wydawnictwa Ovo, a moja przyjaciółka została obdarowana kosmetykami. Cieszę się, że mogłam również dołożyć swoją cegiełkę do zebranej kwoty dla Fundacji Mali Wojownicy poprzez wygraną w licytacjach, jak i przekazanie moich świec na licytację. Dzięki temu konto Fundacji zasiliła kwota 1695 zł.
Kolejny raz mogę zaliczyć Spotkania Świadomych Blogerek do udanych spotkań.
Na koniec chciałabym wspomnieć, że partnerami spotkania byli:
  1. Wydawnictwo Ovo: https://www.wroclawovo.pl
  2. SangoTrade: https://www.sangotrade.pl/pl/
  3. BurnActive: https://burnactive.pl
  4. Gra w słoiku: https://www.facebook.com/grawsloiku/
  5. Nowak Migration: https://australis.pl
  6. Zagubiona w wyobraźni: http://przez-pryzmat-marzen.blogspot.com
  7. Ślubposwojemu.pl: https://slubposwojemu.pl
  8. Mamaju: https://mamaju.com.pl
  9. Karolina Kasznia (tort): https://www.instagram.com/kkaszkk/
A spotkanie zostało zorganizowane i wspierane przez:
Organizatorka: http://mabelablog.pl 
Fotograf: https://www.facebook.com/lady.amarena/ (i partner jednocześnie)
Restauracja: http://villasecesja.pl
Wydarzenie: https://www.facebook.com/spotkaniaswiadomychblogerek/
Back To Top