Lifestyle

Zrób TO, właśnie dziś! Nie ma na co czekać…

Ostatnimi czasy mam wrażenie, że gonię w piętkę. Ciągle mam coś do zrobienia i nawet kiedy na chwilę siadam odsapnąć z tyłu głowy brzęczy mi: no weź coś zrób!Znasz to doskonale? Masz tak czasami? To właśnie, zróbmy coś!

Tylko co?
Tyle jest do zrobienia:
Praca, w której wszystko jest na wczoraj, a to co jutro jest już dziś.
Dzieci – zawsze, wszędzie są najważniejsze, kropka.
Dom, gdzie nic nie chce samo się ogarnąć mimo dzielenia obowiązków z równie zapracowanym mężem.
A może remont na dokładkę? Albo zmiany?
Nie, po prostu znajdźmy dziś czas dla siebie, na chwilę oddechu. Odpocznijmy, zrelaksujmy się, nie ważne co zrobimy. Może warto nie być tym wiecznie chodzącym ideałem. Może raz na jakiś czas podrzucić dzieci dziadkom? Albo puścić im bajkę dłuższą niż zwykle, a w tym czasie poczytać?

Jesteśmy ciągle zagonieni i wiecznie nie mamy na nic czasu. Uczymy się, jak lepiej wykorzystywać czas, jak zarządzać czasem czy też sobą w czasie. Likwidujemy zjadacze czasu, robimy kilka rzeczy na raz, żeby zrobić więcej, lepiej, szybciej. Tylko w tym wszystkim zapominamy o znalezieniu czasu na oddech. Może te pół godziny serialu nie zbawi świata i nie uczyni Cię milionerem, ale może raz na jakiś czas, zapewni Ci chwilę zapomnienia od tych brzęczków w głowie mówiących: zrób to, zrób tamto.

Może dziś wieczorem nalejmy sobie napoju bogów, usiądźmy wygodnie z buzią wysmarowaną dziwną mazią, słuchając muzyki niekoniecznie pasującej do naszego wizerunku lub też oglądającej totalnie zabijający szare komórki film, pooglądajmy kolorowy magazyn z pięknymi zdjęciami i małą ilością tekstu. Do tego kremowe ciasto po 22? Czemu nie! Na ten jeden moment zatrzymajmy się i zróbmy to! Zróbmy to dla siebie, nie dla innych. To na co właśnie mamy ochotę, nie to co wypada czy też komuś się spodoba.

Nie musimy być idealne, nie musimy być jak z gazet, seriali czy innych mediów. Bądźmy sobą, cieszmy się z własnego towarzystwa i czasem bądźmy egoistami robiąc coś totalnie tylko dla siebie.

Gdy poczujemy się dobrze, gdy złapiemy oddech, wtedy złapiemy power do dalszego działania.Bądźmy dla siebie dobrzy, tak po prostu.

Back To Top