Lifestyle Rozwój

“Wymyśl siebie od nowa” Mario A. Puig

Książka Mario Alonso Puig’a  “Wymyśl siebie od nowa” wpadła w moje ręce w ramach wymiany książkowej, którą co jakiś czas robię. Nie miałam wobec tej książki żadnych oczekiwań ani uprzedzeń. Dostałam, otworzyłam i szybko przeczytałam. Nie tylko przeczytałam, również przemyślałam kilka ważnych spraw, o których wspomniał autor.

książka o rozwoju osobistym recenzja

W książce potwierdziły się też moje wcześniejsze przekonania czy może bardziej przemyślenia. Pozycja jest napisana bardzo przystępnie, poparta licznymi przykładami i ciekawymi opowieściami z życia autora lub też zasłyszanymi przez niego. Autor pewne czynniki na nas wpływające rozkłada  dokładnie tak, jak to robi chirurg – bardzo precyzyjnie i na przykładzie organizmu (organów) człowieka. Zdecydowanie można odczuć, że autorem jest lekarz, specjalista w dziedzinie chirurgii.

W książce poruszonych jest wiele kwestii, z których istnienia często nie zdajemy sobie sprawy, albo zdajemy tylko nie wiemy czy na pewno dobrze myślimy. Pokazuje, jak bardzo nasze dzieciństwo, to co nas spotkało, nasze rodziny czy znajomości, ogółem wszystko co nas otacza może mieć wpływ na postrzeganie samego siebie. Pokazuje też  to jak sami potrafimy się ograniczać. W zasadzie chyba największym wrogiem możemy być sami dla siebie. To sobie potrafimy zaszkodzić najbardziej i siebie najbardziej ograniczyć. Czasami nasz umysł potrafi spłatać brzydkiego figla. Wracając do książki były fragmenty, które przeczytałam bardzo szybko, bo albo o tym już wiedziałam, albo po prostu były tak przyjemnie napisane. Były też fragmenty, które musiałam przemyśleć lub przeczytać jeszcze raz i przemyśleć aby wyciągnąć pewne wnioski dotyczące mnie i moich zachowań.

Książka jest bardzo fajną pozycją na początek przygody z tematyką rozwoju osobistego, bo otwiera umysł na nowości. Pokazuje, że można być tym kim się chce trzeba tylko uwierzyć w swoje możliwości nie dać się ograniczającym nas myślom. uczy też jak można pozbyć się negatywnych emocji, które często mają ogromny wpływ na nasze życie, decyzje, które podejmujemy czy też postrzeganie możliwych rozwiązań. Nie znajdziecie tam gotowego przepisu jak wymyślić siebie na nowo. Jak napisano na okładce ta książka stanowi mapę, którą musimy sami się obsłużyć aby znaleźć własną drogę. 

***
Jaką Wy ostatnio przeczytaliście książkę? Czy macie jakieś swoje ulubione pozycje książkowe o rozwoju osobistym?
Back To Top